Одржани 23. пенолошки сусрети радника казнено поправних установа Републике Српске

У пероду од 12. до 14.06.2026. године у најљепшем граду Херцеговине Требињу, одржане су 23. по реду Пенолошке игре радника казнено поправних установа Републике Српске. Организатор и домаћин овогодишњих сусрета био је Казнено поправни завод Источно Сарајево.

Наша Установа имала је част да учествује и такмичи се заједно са осталих пет казнено поправних установа Републике Српске. Свечаном отварању игара у комплексу Град сунца, присусвовали су бројни званичници и гости из Републике Српске и Републике Србије.

Министар правде Горан Селак, изјавио је да послови које обављају припадници Судске полиције и запослени у казнено-поправним установама носе велику одговорност и захтијевају највиши степен професионалности. Зато су оваква окупљања важна, јер кроз спорт, дружење и размјену искустава додатно јачају тимски дух и повезаност људи који чине важан дио правосудног система Републике Српске, након чега је прогласио игре отвореним.

Укупни побједник 23. Пенолошких игара је Казнено поправни завод Фоча.



